Gorzowianie od początku meczu weszli zmotywowani na boisko, by móc zrewanżować się przeciwnikom za przegraną z początku sezonu. To wcale jednak nie znaczyło, że przeciwnicy nie są równie zmotywowani do walki. Pierwszy gwizdek i… ogromne problemy obu ekip ze skończeniem akcji ofensywnej. Ile w tym niefrasobliwości, a ile zasług Cezarego Marciniaka i Łukasza Romatowskiego, trudno powiedzieć, jednak kiedy w 16 minucie na tablicy wyników widnieje zaledwie 4:3 – nie wymaga to głębszego komentarza. Dopiero później gorzowianie ruszyli do ataku i za pomocą silnej obrony i kontr, które nie lądowały w rękach Romatowskiego, odskoczyli nawet na 6 bramek. Nie pomagał Starzyński w ataku, nie mieli argumentów na Stalowców w obronie, a fakt, że połowa skończyła się 11:7, to przede wszystkim zasługa Marciniaka i Romatowskiego.

Druga połowa wyglądała już nieco lepiej, jednak skuteczność wciąż pozostawiała wiele do życzenia. Sierpc doskonale wszedł w połowę i szybko odrobił straty z pierwszej części gry, doprowadzają najpierw do stanu 11:10, a po chwili do remisu i mecz praktycznie zaczął się od początku. Gra bramka za bramkę do ostatniej minuty powodowała wiele emocji, choć oba zespoły miały możliwości wyjścia na większe prowadzenie. Na dwie minuty przed końcem gorzowianie mieli dwie bramki przewagi, kiedy o czas poprosił zespół z Sierpca. Wskazówki trenera Listkowskiego poskutkowały i na minutę przed końcem wynik na tablicy wynosił 21:20, a chwilę później bramkę na 22:20 rzucił Adrian Chełmiński. Wydawać by się mogło, że to już koniec, jednak rzut karny wywalczył Przemysław Królikowski. Do rzutu podszedł Bartosz Starzyński, dając jeszcze nadzieję na remis gościom, jednak po gwizdku sędziów stało się jasne, że Mazur już nic tutaj nie wywalczy, bo Starzyński rzucił prosto w ręce Cezarego Marciniaka.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 22:20.

Stal Gorzów: 22 (11)

Marciniak, Nowicki –  Stupiński 6 (2/3), Kryszeń 4 (0/1), Chełmiński 2, Turkowski 3, Pietrzkiewicz 3, Pedryc, Kłak, Marcin Smolarek 1, Mariusz Smolarek, Maćkowski 1, Bronowski, Gałat, Śramkiewicz, Gintowt 2

Kierownik: Łukasz Bartnik

Fizjoterapeuta: Krzysztof Korbanek

Kartki: Pedryc

Kary: Pedryc (2), Bronowski (2)