Powstały na nowo w 2017 roku klub żużlowy to świetny przykład tego, że dzięki ciężkiej pracy można wiele zyskać. W dwa sezony lublinianie przeskoczyli dwie ligi i w sezonie 2019 powalczą o najwyższe cele! Powrót Lublina do najwyższej klasy rozgrywek nastąpił po 24 latach. Oczywiście, aby utrzymać się w lidze potrzebne były zmiany kadrowe i do drużyny dołączyło kilka nowych postaci.

W tym sezonie Lublin reprezentować będzie Grzegorz Zengota, który po odejściu z Falubazu, postanowił wesprzeć beniaminka. Nowym nabytkiem Motoru jest Mikkel Michelsen – do tej pory reprezentant Wybrzeża Gdańsk. W maju do drużyny dołączy także Grigorij Łaguta, któremu kończy się zawieszenie.

Kilka nazwisk również trzeba było pożegnać. Sam Masters postanowił zostać w pierwszej lidze i pomoże beniaminkowi – TŻ Ostrovii. Daniel Jeleniewski zasilił szeregi Orła Łódź, natomiast Oskar Bober – drugoligowej Polonii Piły.

Wierni drużynie pozostali Andreas Jonsson, Dawid Lampart, Robert Lambert oraz Paweł Miesiąc. Wśród juniorów wciąż będziemy mogli oglądać Wiktora Lamparta. A w formacji juniorskiej zobaczymy także Macieja Kuromonowa, Kacpra Gosika oraz nowy nabytek – Wiktora Trofimowa.

Gorzowska Stal zmierzy się z beniaminkiem już na inaugurację ligi na „Jancarzu”, czyli 12 kwietnia. Rewanż obejrzymy 11 sierpnia w Lublinie. Czy ekstraligowy nowicjusz sprosta zadaniu? Dowiemy się już niebawem!

 

 

Kadra:

Andreas Jonsson

Robert Lambert

Dawid Lampart

Grigorij Łaguta

Mikkel Michelsen

Paweł Miesiąc

Grzegorz  Zengota

Kacper Gosik

Maciej Kuromonow

Wiktor Lampart

Wiktor Trofimov

 

Trener/Manager: Dariusz Śledź

 

Źródło zdjęcia: Fanpage Motoru Lublin

Udostępnij