Memoriał Edwarda Jancarza jest imprezą, która po raz pierwszy została zorganizowana w 1992 roku i powróciła na gorzowski stadion w 2016 roku (nie był też organizowany w latach 1995, 2002-2004, 2010-2015).

W zawodach wystąpią nie tylko Polacy, ale także zawodnicy z Australii, Danii, Rosji oraz Szwecji. Nie zabraknie gwiazd takich, jak Jason Doyle czy dwukrotny zwycięzca memoriału – Patryk Dudek. Oczywiście impreza nie obejdzie się bez miejscowych zawodników, ponieważ wystąpi cała drużyna gorzowskiej Stali n a czele z Bartoszem Zmarzlikiem oraz Krzysztofem Kasprzakiem. Nie zabraknie akcentu pierwszoligowego, czyli bardzo zdolnego Kacpra Woryny – kapitana ROW-u Rybnik. Pojawią się również byli zawodnicy Stali, tacy jak Niels Kristian Iversen oraz Przemysław Pawlicki.

Obsada jest bardzo wyborowa, porównywalna z zawodnikami cyklu Grand Prix, ponieważ na liście startowej znajdują się jedni z najbardziej utalentowanych żużlowców globu. Będzie to okazja do ostatnich szlifów przed inauguracją sezonu, pokazania się, jak przepracowano zimę, ale przede wszystkim do upamiętnienia wybitnego żużlowca, jakim był Edward Jancarz.

Kto stanie na najwyższym stopniu podium? Czy sukces powtórzy Bartosz Zmarzlik? A może ktoś będzie w niedzielę szybszy od króla gorzowskiego toru? Przekonamy się już za dwa dni! Start o 17:45!

Transmisja: nSport+

Sędzia: Paweł Słupski

 

Lista startowa

 1. Jason Doyle (Australia)
 2. Dominik Kubera (Polska)
 3. Grigorij Laguta (Rosja)
 4. Anders Thomsen (Dania)
 5. Bartosz Zmarzlik (Polska)
 6. Emil Sayfutdinov (Rosja)
 7. Niels Kristian Iversen (Dania)
 8. Antonio Lindback (Szwecja)
 9. Kacper Woryna (Polska)
 10. Rafał Karczmarz (Polska)
 11. Artem Laguta (Rosja)
 12. Szymon Woźniak (Polska)
 13. Krzysztof Kasprzak (Polska)
 14. Patryk Dudek (Polska)
 15. Peter Kildemand (Dania)
 16. Przemysław Pawlicki (Polska)

R1. Mateusz Bartkowiak (Polska)

 

Sprzedaż biletów w Sklepie Klubowym oraz na stronie www.stal.kupbilety.pl. Bilet dla karnetowiczów w sprzedaży otwartej dostępne wyłącznie w sklepie klubowym.

 

Ceny biletów:
20zł – karnetowicz
25zł – ulgowy
30zł – normalny

Uwaga! Przy zakupie biletu karnetowicza należy okazać karnet. W dniu zawodów w sprzedaży wyłącznie bilety normalne i ulgowe.

 

Udostępnij