Gorzowska Stal już w najbliższy piątek będzie miała okazję do zdobycia punktów do tabeli. Po niedzielnej przegranej na własnym torze będą mocno zdeterminowani, aby odnieść sukces i podbudować morale. Na dobry tor powraca Krzysztof Kasprzak, co pokazał w ubiegłą niedzielę podczas lubuskich derbów. Na jego punkty, jako jednego z liderów liczą najbardziej kibice. Ze świetnej strony na pewno pokaże się kapitan – Bartosz Zmarzlik. Atutem gorzowskiej Stali może być Szymon Woźniak, który spędził kilka sezonów we wrocławskiej Sparcie. Bardzo ważne będą punkty stalowych Duńczyków – Andersa Thomsena oraz Petera Kildemanda. Kluczowa też może okazać się forma juniorów tego dnia – Rafała Karczmarza oraz Mateusza Bartkowiaka.

Jeżeli chodzi o gospodarzy odjadą oni spotkanie w osłabionym składzie, gdyż kontuzjowany jest Maciej Janowski. Zastąpi go jeden z młodzieżowców – Przemysław Liszka. Oczywiście mocnym punktem zespołu Dariusza Śledzia jest Tai Woffinden – obecnie najskuteczniejszy zawodnik PGE Ekstraligi. Należy pamiętać, że ważne punkty przywozi Maksym Drabik. Niewiadomymi są Jakub Jamróg oraz Vaclaw Milik, którzy jeżdżą od początku sezonu poniżej oczekiwań, choć Czech pokazał się z bardzo dobrej strony na Speedway of Nations. Solidnym zawodnikiem drugiej linii jest Max Fricke, więc sporo będzie zależało też od jego dyspozycji.

W ubiegłym roku to wrocławianie byli górą podczas spotkania na Stadionie Olimpijskim. Jak będzie teraz? Czy gorzowianie okażą się mocniejsi od osłabionych wrocławian? Przekonamy się już w piątek!

 

truly.work Stal Gorzów:

 1. Szymon Woźniak
  2. Peter Kildemand
  3. Krzysztof Kasprzak
  4. Anders Thomsen
  5. Bartosz Zmarzlik
  6. Rafał Karczmarz
  7. Mateusz Bartowiak

 

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Przemysław Liszka
11. Vaclav Milik
12. Jakub Jamróg
13. Max Fricke
14. Patryk Wojdyło
15. Maksym Drabik

 

Udostępnij