Jeszcze nie do końca ostygły emocje po piątkowym starciu z Betardem Spartą Wrocław, a gorzowianie już szykują się na kolejne starcie z jedną z drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego.

Grudziądz od początku sezonu pokazuje, że nie bez powodu jeździ w najlepszej lidze świata. Z sezonu na sezon pną się coraz wyżej i dobrze ogląda się ich na torze. Świetnym tego przykładem było spotkanie w Zielonej Górze, gdzie grudziądzanie stworzyli piękne widowisko. Zawodnicy z drużyny Roberta Kempińskiego mieli przez ostatnie dni sporo okazji do jazdy. Najpierw sobotnie Grand Prix Polski, gdzie dobre zawody pojechał Antonio Lindbaeck. Powodów do radości nie miał jednak lider gości Artem Łaguta, który przywiózł tylko 4 punkty. Wtorkowe mecze ligi szwedzkiej potwierdziły dobrą dyspozycję „Toninho”. Niezłe spotkanie pojechał jeden z najskuteczniejszych jeźdźców GKM-u, Kenneth Bjerre. Niestety, dobrej dyspozycji nie potwierdzili Krzysztof Buczkowski oraz Przemysław Pawlicki. Za to podopieczni Roberta Kościechy w biegu juniorskim mogą namieszać. Mowa oczywiście o bardzo utalentowanym Patryku Rolncikim i jego koledze z pary Marcinie Turowskim.

Podobnie sytuacja wygląda w ekipie gospodarzy. Po ostatnim zwycięstwie w meczu z Betardem, gorzowianie są na pewno w lepszych nastrojach, jednakże wciąż potrzeba dużej ilości pracy. Standardowo – kapitan Bartosz Zmarzlik potwierdził dobrą formę zarówno w Grand Prix, jak i ligach zagranicznych. Jednak jego koledzy z toru w zagranicznych spotkaniach przywozili potrzebne punkty, jednakże nie tyle, ile na pewno chcieli, więc praca jest wciąż potrzebna. Mowa tutaj oczywiście o Szymonie Woźniaku, Krzysztofie Kasprzak, Andersie Thomsenie oraz Peterze Kildemandzie, którzy w ostatnich zawodach ligi szwedzkiej przypominali raczej zawodników drugiej linii niż pretendentów do roli liderów. Powody do dumy może mieć Mateusz Bartkowiak, który w ostatniej rundzie MDMP na domowym torze przywiózł komplet punktów w kapitalnym stylu.

Czy gorzowianie obronią twierdzę i zapiszą kolejne punkty do tabeli? Czy jednak grudziądzanie okażą się lepsi i zwyciężą na torze przy Śląskiej? Kto okaże się najskuteczniejszym zawodnikiem meczu? Odpowiedzi na te pytania uzyskamy już w piątek od godziny 18:00!

Awizowane składy:

Truly.work Stal Gorzów

 1. Szymon Woźniak
 2. Peter Kildemand
 3. Krzysztof Kasprzak
 4. Anders Thomsen
 5. Bartosz Zmarzlik
 6. Mateusz Bartkowiak

15.Rafał Karczmarz

 

MrGarden GKM Grudziądz

 1. Kenneth Bjerre
 2. Antonio Lindbaeck
 3. Przemysław Pawlicki
 4. Krzysztof Buczkowski
 5. Artem Łaguta
 6. Patryk Rolnicki
 7. Marcin Turowski

 

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Jacek Woźniak

 

Transmisja: Eleven Sports 1

Udostępnij