Już w najbliższy weekend zakończy się obóz kondycyjny w Dębnie, a finałem jak co roku będzie dwudniowy turniej między zespołami zarówno z pierwszej, jak i z Superligi. Tymczasem jednak gorzowianie ciężko trenują, by w sezonie prezentować wysoką formę i dobre zgranie. Jak to na tę chwilę wygląda? – Na razie ciężko pracujemy od rana do nocy. Jesteśmy bardzo zmęczeni, a co z tego wyjdzie to się okaże na samym końcu. Na tę chwilę trudno cokolwiek przewidzieć – zaznaczył szkoleniowiec gorzowskiej ekipy, Dariusz Molski.

 

Gorzowianie w czwartek będą mieli jednak przedsmak rywalizacji, bowiem w ramach treningu spotkają się na dębniańskiej plaży i zagrają w plażową odmianę handballa. Taka aktywność ma na celu zwykłe trenowanie, czy jednak jest to bardziej forma integracji zawodników między sobą? – To jest forma treningu. Zawsze jeden dzień na obozie pojawiała się inna forma treningu, nie tylko gra w hali. Ponieważ tutaj w Dębnie plażówki nie znają, to chcieliśmy też przy okazji zrobić coś dla miejscowej społeczności i zaprezentować im, jak bardzo widowiskowy jest to sport i jak można się przy tym bawić, jednocześnie ciężko trenując – zaznaczył Dariusz Molski.

 

Ćwiczenia i trudne, wyczerpujące treningi, to jednak sposób na doskonalenie formy przed sezonem, ale co najważniejsze, zgranie zespołu, który na boisku musi umieć rozumieć się bez większych słów. Pierwszym sprawdzianem zaś będzie wspomniany powyżej turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dębno. Ten początkowo miał się odbyć w czteroosobowym składzie, jednak ostatecznie do gry przystąpią 3 zespoły. – Nie przyjedzie Ciechanów i cóż, przykro mi z tego powodu, to zawaliło wszystko tak naprawdę, ramy tego turnieju się mocno zmieniły. Niestety, ale można powiedzieć, że zmniejszyła się ranga tego wydarzenia. Zamiast wykorzystać to, że przyjedzie superligowy zespół ze Szczecina – nie udało się. To jednak nie nasza wina, Ciechanów zrezygnował. W sobotę zagramy w formule każdy z każdym, w niedzielę zakończymy turniej meczem z Koszalinem, ale na pewno damy z siebie wszystko, by zabawić zgromadzoną na trybunach publikę – powiedział trener Stalowców.

 

Start turnieju w sobotę o godzinie 12, gdzie gospodarze, czyli Stal Gorzów, zagrają przeciwko Pogoni Szczecin. Kto w tym roku zgarnie puchar? Przekonamy się już w niedzielę! Szczegółowy harmonogram gier prezentujemy poniżej, wstęp na turniej jest wolny. Zapraszamy!

 

SOBOTA 17.08.2019

12.00 – STAL GORZÓW – POGOŃ SZCZECIN

16.30 – POGOŃ SZCZECIN – GWARDIA KOSZALIN

18.30/19.00 – STAL GORZÓW – GWARDIA KOSZALIN

 

NIEDZIELA 18.08.2019

10.30 – GWARDIA KOSZALIN – STAL GORZÓW

Udostępnij