Turniej jak zawsze rozpoczął się o godzinie 11.00 fazą grupową, w której w dwóch grupach rywalizowano o wejście do półfinałów i ostatecznie finału. Mecze rozgrywano w formule 1 x 15 minut, bez zmiany połów. W tym roku do rywalizacji stanęło aż 8 zespołów: Zmarnowane Talenty, HC Albatros, Orły Pana Radzia, Handball Gorzów, Kometa, SP2, Handball Friends i Miś Gorzów Old Boys.

 

Pierwsza część rozgrywek przebiegła sprawnie i o 12.30 główny organizator otworzył oficjalnie turniej, rozpoczynając także licytacje, które przebiegały przy stoliku sędziowskim. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku w postaci ciast, oraz kawy i herbaty. Rywalizacja sportowa trwała w najlepsze, choć znamion wielkiej ambicji czy chęci zwycięstwa nie było aż tak bardzo widać, podczas gdy na trybunach toczyło się spotkanie typowo towarzyskie. Zgromadzeni widzowie mieli okazję porozmawiać i zrobić sobie zdjęcia z zawodnikami, którzy na to wydarzenie przybyli z całymi rodzinami.

 

Do etapu półfinałowego dotarły 4 ekipy, Albatros, Orły Pana Radzia, SP2 i Handball Friends, w których to ekipach grali tacy zawodnicy jak bracia Gumińscy, Stupińscy (po przeciwnej stronie barykady), Krzyżanowscy, ale także młode pokolenie: Rafał Renicki, Konrad Kolasa i in. Na tym etapie na boisku zaczęło się robić goręcej, bowiem medale były już blisko. Więcej rywalizacji sportowej przyczyniło się do większych emocji. Ostatecznie do finału przeszli zawodnicy z HC Albatros z Karolem Głośniakiem na czele, który rundę zasadniczą grał w polu, na finał wrócił jednak do bramki; oraz Handball Friends, czyli ekipa wspomnianych braci Gumińskich itd. Finał był już prawdziwą rywalizacją sportową, którą ostatecznie wygrali zawodnicy bardziej doświadczeni, czyli ekipa Handball Friends. Drugie miejsce przypadło HC Albatrosowi, a w meczu o 3 miejsce lepszą ekipą okazała się być drużyna SP2 pod kierownictwem głównego organizatora.

 

Wojciech Gumiński po tym wydarzeniu powiedział: To przede wszystkim bardzo fajna inicjatywa. Chciałbym podziękować bardzo Kamilowi Hanuszczakowi, który od lat organizuje turniej. Jest to dla nas naprawdę wyjątkowy czas – możemy się spotkać w tak szerokim gronie. Mamy wiele, wiele wspomnień ze sobą wzajemnie jeszcze z czasów gry ligowej w Gorzowie. Naprawdę z wielką chęcią przyjeżdżam tutaj. Oczywiście, była rywalizacja, zabawa zabawą, ale gdzieś ambicja sportowa zostaje i każdy „szarpie”. Automatyzmy na boisku się pojawiały, bo dobrze się znamy, mnóstwo czasu graliśmy ze sobą w juniorach, cały szczebel rozgrywek młodzieżowych przeszliśmy razem, także na pewno to nie poszło w lat i nawyki pozostały. To jest fajne, cały turniej był naprawdę bardzo fajny, cieszę się, że mogłem tu być kolejny rok.

 

Element charytatywny podsumowany zostanie już po turnieju, bowiem licytacje wciąż trwają. O wynikach będziemy informować na fanpage’u.

 

Wyniki turnieju:

Runda Zasadnicza:

Zmarnowane Talenty vs HC Albatros 5:7

Orły Pana Radzia vs Handball Gorzów 7:7 [k.0:2]

Kometa vs SP2 7:11

Handball Friends vs Miś Gorzów Old Boys 12:10

Zmarnowane Talenty vs SP2 1:6

Orły Pana Radzia vs Miś Gorzów Old Boys 12:11

HC Albatros vs Kometa 11:8

Handball Gorzów vs Handball Friends 6:9

Zmarnowane Talenty vs Kometa 8:5

SP2 vs HC Albatros 9:12

Miś Gorzów Old Boys vs Handball Gorzów 10:9

 

Półfinały:

HC Albatros vs Orły Pana Radzia 9:9 [k. 2:1]

SP2 vs Handball Friends 8:9

 

Mecz o 3. miejsce:

Orły Pana Radzia vs SP2 10:11

 

Mecz o 1. Miejsce:

HC Albatros vs Handball Friends 9:12

 

Nagrody wręczył prezes Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej, Bronisław Maly.

Udostępnij