Bartek Starzyński: Pierwsza runda sezonu w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Wydaje mi się, że wiele osób – w tym my sami! – się nie spodziewało, że tak ją rozegramy i zakończymy, ponieważ przegraliśmy pierwszy mecz i mieliśmy momentami sporo problemów w pozostałych meczach. Wydaje mi się, że takim momentem zwrotnym był wygrany mecz w Legnicy, który pokazał nam, że mamy spory potencjał i że możemy wygrać z każdym. Jeśli chodzi o słabe punkty i mocne, to ciężko mi coś więcej powiedzieć. Mamy sporo młodych chłopaków, którzy cały czas się uczą i jeśli dalej będą tak ciężko pracować na treningach, to będziemy coraz silniejszą drużyną. Najlepszym meczem w tej rundzie według mnie można uznać ten z Grunwaldem, ale uważam też, że kilka spotkań było ważnych dla nas w tej rundzie, czyli na przykład mecz w Wieluniu, wspomniane spotkanie w Legnicy, jak i udana pogoń za Wrocławiem. W drugiej rundzie powalczymy na pewno z każdym przeciwnikiem, a jak nam to wyjdzie, będziemy podsumowywać pod koniec sezonu.

 

Szymon Światłowski: W pierwszej rundzie nasza drużyna spisała się ma medal, straciliśmy tylko 4 punkty, co jest dobrym wynikiem. Naszymi najlepszymi atutami jest mocna obrona, dzięki której bardzo często wyprowadzamy kontry, z których możemy zdobyć łatwe bramki oraz atak, w którym gramy konsekwentnie do pewnej piłki, chociaż z nim czasem różnie bywa. Na drugą rundę myślę, że będziemy musieli popracować nad naszą skutecznością, bo zdarzało się na meczach, że ta skuteczność była nie do końca dobra, przez co męczyliśmy się z przeciwnikami. Według mnie najlepszy mecz, to spotkanie z Poznaniem. Wyszliśmy od samego początku pewnie, nie daliśmy przeciwnikowi prowadzić tego meczu, narzucaliśmy im swoje tempo gry. Mocna obrona i przepiękne interwencje Czarka oraz Krzysia pozwoliły nam na odskoczenie przeciwnikom na kilkubramkową przewagę, której już później nie daliśmy sobie odebrać, w zamian dodatkowo ją powiększając. Do tego świetna atmosfera na trybunach oraz okrzyki Cezarego podnosiły nasze morale. Mam nadzieję, że w drugiej rundzie będzie podobnie i zakończymy sezon na 1 miejscu!

 

Cezary Marciniak: Myślę, że pierwsza runda w naszym wykonaniu wyszła lepiej niż sami się tego spodziewaliśmy (śmiech). Pierwszy mecz i porażka z Ostrovią to nie był szczególnie fajny prognostyk, ale daliśmy radę i od tamtej pory nie przegraliśmy meczu. Pierwsze śliwki robaczywki (śmiech). Musimy popracować nad naszą koncentracją, bo w trakcie ligowych meczów zdarzały nam się przestoje, które dawały tlenu przeciwnikom. To zdecydowanie aspekt do poprawy. Prócz tego musimy na pewno dopracować skuteczność i jeszcze wzmocnić obronę. Jak to zrobimy, to druga runda będzie równie dobra w naszym wykonaniu, choć trudniejsza, ze względu na naprawdę trudne wyjazdy do Ostrowa, Wrocławia czy Poznania. Do tej pory najlepszym meczem był na pewno mecz z Poznaniem w Gorzowie, bo wznieśliśmy się na wyżyny naszych umiejętności i wszystko nam tam wyszło. Chciałbym, żeby wszystkie mecze wyglądały podobnie, że narzucamy przeciwnikom swój styl grania i nie dajemy im rozwinąć skrzydeł. To byłby ideał na drugą rundę.

Udostępnij