MAN Truck&Bus Polska to uznana na świecie marka. Jedno z wiodących przedsiębiorstw produkujących samochody ciężarowe, autobusy, samochody dostawcze, silniki oraz urządzenia przemysłowe.

MAN działa w Polsce przez cztery spółki zależne, w tym dwie produkcyjne. To część światowego koncernu z siedzibą w Monachium. MAN SE to jednak z trzydziestu największych niemieckich spółek akcyjnych. Zatrudnia na całym świecie 55 030 pracowników w ponad 180 krajach. Jej właścicielem jest Volkswagen AG.
 
– Liczby robią wrażenie i jesteśmy naprawdę dumni, bo do Stali Gorzów wchodzi wielki biznes – powiedział prezes Marek Grzyb, który osobiście prowadził rozmowy z nowym partnerem. Ważną rolę w całej układance odegrał mistrz świata Bartosz Zmarzlik. – Jego sukcesy na pewno były magnesem, ale chciałbym zaznaczyć, że rozmowy toczyły się, zanim został sportowcem roku. Można powiedzieć, że najważniejsze warunki współpracy dograliśmy wcześniej. To pokazuje, że w MAN Polska są inteligentni ludzie, którzy sami zorientowali się w rosnącym potencjale sportu żużlowego – przekonuje Grzyb.
 
Umowa z MAN Polska została podpisana na sezon 2020. W trakcie rozgrywek będziemy mieli przyjemność gościć na Stadionie im. Edwarda Jancarza Zarząd MAN, kontrahentów oraz pracowników.

 

 

Udostępnij