Rezerwy pierwszoligowej Stali Gorzów w tym roku uczestniczą w dwóch grupach rozgrywek III ligi – lubuskiej i wielkopolskiej. Stal II już w najbliższą niedzielę podejmie na swoim parkiecie drużynę Szczypiorniaka Zielona Góra, czyli rywala z województwa lubuskiego, a co za tym idzie, również tożsamej grupy. Motywacja musi być zatem ogromna, bo nie dość, że to pierwszy mecz po świątecznej przerwie, to jeszcze z rywalem zza miedzy i o prym w województwie. – Graliśmy z nimi niedawno, spotkaliśmy się w lidze juniora, ograliśmy ich zdecydowanie. Myślę, że żadnych zmian w składzie Szczypiorniaka nie będzie. Chcemy rozpocząć tę rundę II od zwycięstwa i zrobimy wszystko, by pokazać się w tym meczu jak najlepiej – powiedział trener II drużyny, Janusz Szopa.

 

Przerwa w rozgrywkach była nieunikniona, ale co dała Stalowcom? Możliwości są dwie, albo żółto-niebiescy doszkolili się i dobrze przygotowali do powrotu do rozgrywek, albo przerwa im zaszkodziła. Jak jest w przypadku rezerw? – Przerwa owszem była, ale cały czas praktycznie graliśmy w meczach juniorów, więc uważam, że jesteśmy przygotowani. Chcemy zagrać dla kibiców – którzy, jak mamy nadzieję, przyjdą – i ten mecz wygrać – zapowiedział szkoleniowiec Stali II Gorzów i UKS-u Miś.

 

Jak wyglądały przygotowania do tej drugiej rundy i meczu ze Szczypiorniakiem? – Część chłopców spotkała się na Turnieju Świątecznym Handball Gorzów Cup w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, mieliśmy trening na początku stycznia i cały czas jest liga, bo grał i junior młodszy, i junior, więc podtrzymanie motywacji do grania i jakości grania jest cały czas, szkolenie idzie na okrągło. Niektórzy grają więcej, niektórzy mniej, 4 chłopaków trenuje u trenera Molskiego. Mam nadzieję, że to wszystko przełoży się pozytywnie na mecz w niedzielę – podkreślił Janusz Szopa.

 

Gorzowianie w tej lidze chcą ugrać co tylko się da, a ich dyspozycja daje nadzieję na pierwsze miejsce. Wciąż jednak głównym celem jest szkolenie młodzieży. – Ogranie to nasz cel, chcemy wygrać ligę lubuską i jak najwyższe miejsce wygrać w wielkopolskiej. Jak będzie możliwość i drzwi się otworzę, to powalczymy o II ligę – zakończył trener Szopa.

 

Spotkanie między Stalą II Gorzów a Szczypiorniakiem Zielona Góra już w najbliższą niedzielę o 11.00. Wstęp wolny.

Udostępnij