Gorzowianie pojechali do Wągrowca sparować po raz pierwszy w przed drugą rundą rozgrywek I ligi. Żółto-niebiescy od początku roku trenują indywidualnie, zaś tydzień później rozpoczęli treningi grupowe i nadszedł czas na to, by sprawdzić, czy przygotowania do powrotu do sezonu idą w dobrą stronę.

W Wągrowcu spotkały się 4 ekipy z „czuba” I ligi – miejscowa Nielba, Grunwald Poznań, Gwardia Koszalin i właśnie Gorzowska Stal. Pierwszy mecz zakończył się niewielkim zwycięstwem wągrowieckiego zespołu, który rywala „zza miedzy” pokonał zaledwie 1 bramką, wynik ustalając w ostatnich sekundach meczu. Gorzowianie swój pierwszy mecz rozegrali przeciwko ekipie z Koszalina i… początkowo mieli niewielkie problemy z wymagającym rywalem, jakim okazała się być Gwardia. Przez większość meczu wynik oscylował przy remisie, a Stalowcy musieli radzić sobie ze swoimi problemami, jak wyrzucenie Cezarego Marciniaka z boiska, bowiem gorzowski bramkarz wyszedł z bramki przy kontrze przeciwników i zderzył się z rywalem, co karane jest w piłce ręcznej czerwoną kartką. Nie przeszkodziło to jednak Cezaremu z dobyciu tytułu najlepszego bramkarza turnieju, a Stalowcy wrzucili drugi bieg w drugiej połowie spotkania i wygrali z Gwardią aż 7 trafieniami.

Po fazie półfinałowej nadszedł czas na mecze o 3. i o 1. miejsce. Przegrani z półfinałów spotkali się praktycznie od razu w meczu o 3. miejsce, a tam lepsza okazała się ekipa z Koszalina, która nie miała większych problemów z pokonaniem Grunwaldu, choć obu zespołom należy oddać, że nie brakowało waleczności i ambicji na boisku. W meczu o 1. miejsce doszło niemal do kultowego spotkania Stali Gorzów i Nielby Wągrowiec, ale tym razem wynik wyglądał troszeczkę inaczej, bowiem szybka gra, dobra obrona z obu stron i dobra kontra, powodowały, że wynik szybko rósł, podczas gdy spotkania tych dwóch ekip kończyły się raczej niskimi wynikami. Mimo zaciętego pojedynku, po 50 minutach (w takiej formule rozgrywano turniej, 2×25 minut) to wągrowczanie okazali się ekipą lepszą o 2 bramki, choć mieli szansę na wyrównanie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:27.

Wyniki:
Stal Gorzów vs Gwardia Koszalin
Marciniak, Nowicki – Pietrzkiewicz 3, Serpina 3, Chełmiński 3, Stupiński 2, Dzieciątkowski 4, Kryszeń 5, Gintowt 4, Smolarek Marcin 1, Smolarek Mariusz 1, Kłak 2, Gałat, Bronowski. Kartki: Gintowt (żółta), Marciniak (czerwona)
Kary: Gintowt
Karne: 0/2

Nielba Wągrowiec vs Stal Gorzów
Marciniak, Nowicki – Stupiński 8, Dzieciątkowski 4, Kryszeń 3, Chełmiński 2, Gintowt 2, Pietrzkiewicz 3, Światłowski 1, Serpina 1, Bronowski 2, Gałat, Kłak, Smolarek Marcin, Smolarek Mariusz.

Mateusz Stupiński: Turniej w Wągrowcu był dla nas połowicznie udany jeśli chodzi o wynik, ale to nie o niego najbardziej nam chodziło. Spotkaliśmy się z dwoma mocnymi rywalami, którzy pokazali nam, w którym miejscu jesteśmy i nad czym musimy jeszcze popracować. Na pewno zwrócimy uwagę na naszą skuteczność podczas ataku i kontr, bo formacja obronna wyglądała momentami naprawdę dobrze. Myślę, że jeśli dobrze wykorzystamy te dwa tygodnie, które zostały nam do ligi, to będziemy mieli z czego się cieszyć.