Podobnie, jak było to przed rokiem, memoriał będzie swoistym sprawdzianem umiejętności i przygotowania żużlowców gorzowskiej truly.work Stali. „Żółto-niebiescy” odjadą wcześniej cztery mecze sparingowe. Dwa z MrGarden GKM-em Grudziądz i dwa z wrocławską Betard Spartą. Na tydzień przed ligowym, można rzec hitowym pojedynkiem z Fogo Unią Leszno, Stalowcy sprawdzą się zaś na tle ligowej czołówki w siedemnastej już edycji Memoriału Edwarda Jancarza. W dalszym ciągu aktualne są słowa sprzed roku Szymona Woźniaka, który stwierdził, że turniej ten jest rzeczywistym obrazem tego, w jakiej formie znajdują się zawodnicy. Odbywa się bowiem na torze, który swoim stanem przygotowania jest już bardzo bliski temu, jaki obecny jest na pojedynkach ligowych.

Zapowiedzi dotyczące zawodów zwiastują ponadto ciekawą, cieszącą oko rywalizację i emocje na torze. Zarząd zapowiada, że kibice nie zawiodą się obsadą imprezy. – W turnieju na pewno wystartuje piątka seniorów gorzowskiej Stali – to możemy już oficjalnie potwierdzić. Prowadzimy jeszcze kilka rozmów z czołowymi zawodnikami naszej krajowej ligi. Lista startowa jest już prawie że dopięta. Zaprezentujemy ją kibicom już niebawem. Możemy zapewnić, że jeśli chodzi o siłę stawki, nie będzie ona odbiegała od tej, co mieliśmy w poprzednich edycjach Memoriału Edwarda Jancarza – mówił Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający klubu.

W ubiegłym roku triumfatorem szesnastej edycji został Przemysław Pawlicki. W decydującym biegu finałowym pokonał Bartosza Zmarzlika, który po zasadniczej części turnieju dysponował największym dorobkiem punktowym. Podium uzupełnił Kacper Woryna. W półfinałach znaleźli się wówczas Antonio Lindback, Emil Sajfutdinow, Peter Kildemand, Krzysztof Kasprzak i Niels Kristian Iversen. Ostatni z wymienionych powraca po przerwie do żółto-niebieskich barw i z pewnością będzie chciał zaprezentować się kibicom z jak najlepszej strony. Jak niedawno mówił popularny „Puk”, Gorzów to jego drugi dom.

Emocje i widowisko torowe nie będą jednak jedyną atrakcją tradycyjnej gorzowskiej imprezy. Zarząd planuje szereg atrakcji, w których będą mogli wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli. To kolejny ruch włodarzy klubu, który ma na celu pokazanie nowego rozdziału w „życiu” Stali Gorzów. – Oprócz widowiska sportowego, które zapewni turniej upamiętniający naszą legendę, będzie zorganizowane tzw. „energetyczne miasteczko”, które postawione zostanie przez jednego z naszych partnerów. Będzie to ciekawa atrakcja dla wszystkich, którzy chcą jeszcze czegoś doznać oprócz emocji na trybunach. O szczegółach mówić będziemy już niebawem, ale możemy zdradzić, że miasteczko będzie przeznaczone dla ludzi w każdym wieku. Dla siebie znajdą coś zarówno najmłodsi, jak i ci starsi. Mamy jeszcze kilka innych ciekawych planów podczas memoriału, ale zostawiamy to na razie w tajemnicy – dodał Tomasz Michalski.

Przypomnijmy, impreza na stadionie Edwarda Jancarza odbędzie się w sobotę 28 marca. Wszelkie szczegóły dotyczące zawodów będą pojawiały się na bieżąco na naszym portalu.

 

Udostępnij