W piątkowe popołudnie na stadionie im. Edwarda Jancarza odsłonięto tablicę upamiętniającą Romana Bukartyka.

W uroczystości udział wzięli m.in. władze miasta, byli zawodnicy i działacze gorzowskiego klubu, a także radni rady miasta.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Marka Grzyba, prezesa Stali Gorzów Tomasz Bukartyka, syna wraz z małżonką, Małgorzaty Domagały, wiceprezydent Gorzowa Wielkopolskiego oraz Jana Kaczanowskiego, przewodniczącego Rady Miasta.

Następnie głos zabrał Jan Kaczanowski, inicjator tablicy, który w ciepłych słowach wspominał Romana Bukartyka, z którym wspólnie zasiadał w gorzowskiej radzie miasta.

Na koniec wystąpił Stanisław Maciejewicz, który wrócił wspomnieniami do lat, kiedy cała drużyna gorzowskiej Stali spotykała się w domu Pana Romana.

Roman Bukartyk to osoba bardzo dobrze znana i zasłużona dla miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Był cenionym działaczem sportowym i samorządowym. W latach 60. pełnił funkcję kierownika drużyny Stali Gorzów, zasiadał również w zarządzie klubu. Przez trzy kadencje pełnił także funkcję wiceprezesa Stilonu Gorzów ds. piłki nożnej. W 1978 roku był jednym z autorów awansu Stilonu Gorzów do II ligi. Ponadto w latach 1998-2010 był radnym Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Niezwykle lubiany i pomocny człowiek, wrażliwy na potrzeby innych. Zmarł 3 kwietnia br. w wieku 83 lat.

Uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali Tomasz Bukartyk, Małgorzata Domagała oraz Jan Kaczanowski.

Udostępnij