W powtórzonym meczu IV rundy DMP Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała na własnym owalu Eltrox Włókniarz Częstochowa 49:41. Jest to drugie zwycięstwo ?żółto-niebieskich? w tym sezonie w przeciągu dwóch dni.

Przypomnijmy, mecz gorzowskiej Stali z częstochowskim Włókniarzem pierwotnie miał odbyć się 3 lipca, jednak został przerwany po 10. wyścigu z powodu pożaru rozdzielni elektrycznej. Decyzją Komisji Orzekającej Ligi mecz został powtórzony.

O dużym pechu może mówić Niels K. Iversen. Żużlowiec na początku sezonu na jednym z treningów zaliczył upadek podczas , którego doznał silnego stłuczenia barku, co wyeliminowało zawodnika ze ścigania na kilka tygodni. Teraz, gdy wydawało się już, że ?PUK” wraca do formy przytrafiła się kolejna kontuzja. Reprezentant gorzowskiej Stali rodem z kraju Hamleta podczas starcia z Motorem Lublin złamał kość łódeczkową. Duńczyka czeka zabieg operacyjny i kilkunastodniowa przerwa w startach.

W pojedynku z częstochowskimi Lwami za Nielsa K. Iversena stosowane było zastępstwo zawodnika. Ponadto w składzie zabrakło Krzysztofa Kasprzaka, którego miejsce zajął Jack Holder.

Goście rozpoczęli mecz od podwójnego zwycięstwa. Przyjezdni wygrali moment startowy, dodatkowo Fredrik Lindgren delikatnie wywiózł na szeroką Bartosza Zmarzlika i częstochowianie wysunęli się na czoło stawki. W biegu młodzieżowym po raz kolejny najlepiej spod taśmy wyszli podopieczni trenera Marka Cieślaka i objęli prowadzenie. Rafał Karczmarz nie zamierzał jednak odpuszczać i na wyjściu z drugiego łuku atakiem przy krawężniku wyprzedził Mateusza Świdnickiego. Wygrał Jakub Miśkowiak.

Szkoleniowiec Moje Bermudy Stali Gorzów nie zwlekał z rezerwą taktyczną i w wyścigu czwartym Wiktora Jasińskiego zastępuje Rafałem Karczmarzem. Zmiana nie przynosi efektu, bo junior gorzowskiego klubu na wyjściu z pierwszego łuku notuje defekt. Jadący tuż za nim Rune Holta, by uniknąć zderzenia z juniorem upada na tor. Wyścig został przerwany, a wychowanek Stali wykluczony. W powtórce osamotniony Bartosz Zmarzlik staje na wysokości zadania, zwycięża, ratując tym samym biegowy remis.

W gonitwie piątej znakomicie pojechali Woźniak z Holderem, którzy przywieźli za plecami Lindgrena i Holtę. Odpowiedź Lwów była natychmiastowa, bo już w biegu następnym Doyle z Przedpełskim wygrywają dubletem i odrabiają to, co stracili kilka minut wcześniej ich koledzy z drużyny. Dwa kolejne wyścigi to wymiana ciosów pomiędzy drużynami. Najpierw Bartosz Zmarzlik wspólnie z Szymonem Woźniakiem wygrywają w stosunku 4:2. Chwilę później to samo czynią Rune Holta i Fredrik Lindgren.

Druga faza zawodów zdecydowanie należała już do gorzowian, którzy z biegu na bieg powiększali przewagę nad rywalem. Kluczowy dla losów spotkania był wyścig czternasty. Ze startu najszybciej wystrzelił Jack Holder i wysunął się na prowadzenie. Za plecami Australijczyka toczyła się zacięta walka o jeden punkt między Pawłem Przedpełskim, a Andersem Thomsenem. Duńczyk na wyjściu z ostatniego łuku wyprzedził wychowanka toruńskiego klubu, czym przypieczętował drugie zwycięstwo swojej drużyny w tym sezonie.

Gorzowska drużyna w pojedynku z Włókniarzem miała czterech skutecznych zawodników. Oprócz Bartosza Zmarzlika bardzo dobre występy zaliczyli również Anders Thomsen, Jack Holder i przede wszystkim Szymon Woźniak, który powraca do formy sprzed roku. Wychowanek bydgoskiej Polonii od początku sezonu borykał się z problemami i notował bardzo słabe wyniki. Wierzymy, że poniedziałkowy udany występ nie był dziełem przypadku i 27-latek w kolejnych spotkania będzie nadal cieszył kibiców swoją jazdą.