Dziś na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim kolejne żużlowe emocje. Moje Bermudy Stal Gorzów w meczu czternastej rundy PGE Ekstraligi zmierzy się z MrGarden GKM-em Grudziądz. Początek rywalizacji o godz. 20:30.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się 14 września, ale ze względu na fakt, iż 11 i 12 września na ?Jancarzu? odbędą się dwa turnieje Speedway Grand Prix, mecz decyzją władz ligi został przełożony.

W pierwszym starciu obu zespołów na torze przy H4 triumfowali gospodarze 29:25. Mecz, decyzją sędziego, został zakończony po dziewiątym biegu z powodu złego stanu toru.

Faworytem dzisiejszego pojedynku są gorzowianie, za którymi przemawia atut własnego toru. Ponadto podopieczni trenera Stanisława Chomskiego napędzeni czterema zwycięstwami z rzędu stanowią zupełnie inną drużynę niż na początku sezonu. Znakomitym występem w Grand Prix Challenge w chorwackim Gorican Krzysztof Kasprzak rozbudził nadzieje w kibicach, że wraca do formy i znów będzie mocnym punktem gorzowskiej Stali.

Ten sezon ewidentnie nie idzie po myśli grudziądzan. Miał być awans do play-offów i walka o medale, a tymczasem podopieczni trenera Roberta Kempińskiego zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Problemem GKM-u jest bardzo słaba postawa zawodników ?drugiej linii?? Krzysztofa Buczkowskiego i Przemysława Pawlickiego oraz brak punktów ze strony juniorów. Drużynie nie pomogły nawet transfery zawodników w charakterze ?gościa?.

Gołębie na pewno nie przyjadą do Gorzowa Wielkopolskiego w roli chłopców do bicia i będą chcieli pokazać się z dobrej strony. Artiom Łaguta, czy Nicki Pedersen to doświadczeni zawodnicy, którzy w tym roku spisują się bardzo dobrze w lidze. Również filigranowy Duńczyk, Kenneth Bjerre prezentuje wysoką formę. Trójka obcokrajowców grudziądzkiej ekipy na pewno postawi mocny opór gospodarzom, a to gwarantuje ciekawe spotkanie, której stawką są trzy punkty.

MrGarden GKM Grudziądz:

1. Nicki Pedersen

2. Krzysztof Buczkowski

3. Przemysław Pawlicki

4. Kenneth Bjerre

5. Artiom Łaguta

6. Denis Zieliński

7. Kacper Łobodziński

Moje Bermudy Stal Gorzów:

9. Szymon Woźniak

10. Bartosz Zmarzlik

11. Krzysztof Kasprzak

12. Anders Thomsen

13. Niels K. Iversen

14. Wiktor Jasiński

15. Rafał Karczmarz

Sędzia: Paweł Słupski

Komisarz toru: Michał Wojaczek

Udostępnij