Przed nami trzecia kolejka I ligi grupy B piłki ręcznej. Już w najbliższą sobotę tj. 3.10. TL Ubezpieczenia Stal Gorzów podejmie na swoim parkiecie lokalnego rywala zespół z Zielonej Góry. Mecz derbowy z PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów 7.

W zespole z Zielonej Góry doszło do licznych zmian kadrowych jak to zazwyczaj ma miejsce w drużynach akademickich. Przed sezonem 2020/21 drużynę z Zielonej Góry czekało nie łatwe zadanie poukładać wszystko od nowa. PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski opuściło paru kluczowych graczy (Jasiński, Kwiatkowski), nie mniej w zespole pozostali jednak najbardziej doświadczeni zawodnicy na czele z kapitanem Cyprianem Kociszewskim czy znanym z występów w gorzowskich barwach Robertem Góralem . Trener Ireneusz Łuczak zbudował zespół, który jest mocno nie przewidywalny i gra nie wygodną dla nas piłkę ręczną. Mieliśmy możliwość już w tym roku zagrać z zespołem Zielonej Góry nie tylko w meczach sparingowych ale też w meczu o stawkę. Finałowy mecz lubuskiej edycji Pucharu Polski był niezwykle zaciętym pojedynkiem, w którym Stal Gorzów pokonała ekipę PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski jedną bramką. Gdy spotykają się dwie najsilniejsze drużyny w lubuskim zawsze się dużo dzieje i emocji nie zabraknie. Wynik meczu pucharowego gwarantuje nam to, że jutrzejszy mecz będzie równie zacięty i nikt nie odpuści.

Gorzowianie po dwóch wygranych meczach są liderem w tabeli I ligi grupy B. Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów chce podtrzymać zwycięską passę i w najbliższym meczu na pewno będzie walczyć na 100%. Mecze derbowe jak mówi stare porzekadło rządzą się swoimi prawami i na chwilę obecną wygrać może każdy. Dlatego bardzo potrzebne jest nam Wasze wsparcie z trybun, zawsze nieście nas swoim dopingiem i nie inaczej musi być w derbach. Zapraszamy serdecznie na mecz i aktywnego kibicowania. Do boju STAL !

Wejściówki w sprzedaży! Bilet normalny – 15zł, bilet ulgowy – 10zł.

Udostępnij