W najbliższy weekend szczypiorniści TL Ubezpieczenia Stal Gorzów zmierzą się w meczu wyjazdowym z piekielnie mocną drużyną KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Spotkanie obu drużyny zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 18:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14, mieszczącej się przy ul. Krotoszyńskiej 171 w Ostrowie Wielkopolskim. Będzie to drugie spotkanie wyjazdowe naszej drużyny w tym sezonie.

Z Ostrowem Wielkopolskim mamy wiele wspólnego, zaczynając od wspólnego dla obu miast drugiego członu nazwy miasta, przez grających w różnych okresach zawodników gorzowski w Ostrowie (m. in. Andrzej Wasilek czy nasz kapitan Mateusz Stupiński) czy zawodników ostrowskich grających w Gorzowie (Piotr Kierzek, Robert Kielba czy obecny dyrektor sekcji piłki ręcznej Łukasz Bartnik), po chyba najważniejsze w tym sezonie, ambicje awansu do przyszłorocznej ligi centralnej. Zespół KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski to niezwykle trudny rywal, ponadto lubi grać przeciwko naszej drużynie. W zeszłym sezonie 19/20 przegraliśmy z nimi u siebie w Gorzowie na inaugurację (27:28). W rewanżu nie udało nam się zdobyć twierdzy Ostrów, gdzie po 60 min mieliśmy remis i o wszystkim decydowały rzuty karne, z których zwycięsko wyszła drużyna KPR Ostrovia. Drużynę najblizszego rywala prowadzi duet trenerski Maciej Nowakowski i Rafał Stempniak. KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski to klub znany z bardzo dobrego szkolenia młodzieży (wśród wychowanków mają wielu reprezentantów Polski m.in. bracia Marcin i Krzysztof Lijewscy, Bartosz Jaszka, Marek Szpera), stąd w jej szeregach grają praktycznie sami wychowankowie. Jest to bardzo młody zespół, który dosyć długo gra już ze sobą i nabrał sporego doświadczenia na ligowych parkietach. Ponadto trenerzy maja w swoich szeregach też ligowych wyjadaczy jak Michał Bałwas czy Damian Krzywda oraz bardzo mocną bramkę, której bronią m.in Patryk Foluszny (Kadra B reprezentacji Polski) czy Mateusz Foterek. Jak widać jest to drużyna kompletna i jak wspomniałem na początku piekielnie mocna, która naprawdę nie ma słabych stron. Zespół Stali będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności jeśli chce wygrać to spotkanie.

Gorzowianie po pierwszych 3 wygranych meczach, w tym wysoko wygranych derbach z Zielona Góra są w dobrych nastrojach. Jak już po derbowym meczu wspominał trener Oskar Serpina od poniedziałku rozpoczęły się przygotowania do pojedynku z zespołem KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Stalowcy podchodzą do najbliższego rywala z dużym szacunkiem, jednak na pewno jadą do Ostrowa Wielkopolskiego powalczyć o zwycięstwo, co gwarantuje nam wspaniałe widowisko i bardzo zacięte spotkanie. Trzymajmy kciuki za wygraną. Do boju STAL !!!

Udostępnij