TL Ubezpieczenia Stal Gorzów najbliższy mecz rozgrywek I ligi grupy B rozegra z beniaminkiem SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Zespół z Gorzowa zajmuje aktualnie 2 lokatę w tabeli I ligi grupy B z dorobkiem 18 punktów natomiast SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie jest na 11 miejscu z 3 punktami.

SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie to beniaminek tegorocznych rozgrywek I ligi. Jest to ogromny sukces biorąc pod uwagę krótką historie tego klubu, który powstał 2018 roku. Drużyna została założona przez dwóch braci Krzysztofa i Pawła Dutkiewiczów. Gorzyce Wielkie to wieś granicząca z Ostrowem Wielkopolskim i głównie z tego miasta oraz regionu pochodzą grający tam zawodnicy. Drużyna prowadzona jest przez starszego z braci Pawła, który funkcję trenera łączy z grą na boisku. Krzysztof natomiast łączy funkcję prezesa i zawodnika. Paweł jest również najskuteczniejszym zawodnikiem tego zespołu. W dotychczasowych rozgrywkach rzucił 49 bramek w 7 meczach. W zespole grają też niezwykle doświadczeni zawodnicy jak: Mateusz Jedwabny, Paweł Piosik czy Paweł Adamczak, który do nie dawna grał przecież jeszcze w Superligowym zespole MKS Energa Kalisz. Dotychczas zespół z Gorzyc Wielkich wygrał jeden mecz z drużyną z Zielonej Góry, nie mniej jednak powinniśmy pamiętać, iż dotychczas nie grali w optymalnym składzie. Dopiero ostatni mecz, który rozegrali w poprzedni weekend z WKS Śląskiem Wrocław napawał zespół SPR optymizmem. Co prawda przegrali spotkanie z bardziej doświadczonym rywalem ale po zaciętej walce. Jak każdy beniaminek na pewno SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony dlatego gospodarze będą musieli mieć się na baczności. Dodatkową ciekawostką jest fakt, iż zespół z Gorzyc gościł już w Gorzowie ponieważ w sezonie 2018/19 w ramach III ligi wielkopolskiej rozegrał mecz z ówczesną drużyną Stali Gorzów II. Wtedy nasza młodzież przegrała to spotkanie 35-22.

Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów po ostatniej wygranej w Legnicy jest w gazie i na pewno chce zgarnąć w tym meczu 3 punkty. Czy gorzowianie znajdą sposób na beniaminka i wygrają? Dowiemy się tego dopiero w sobotnie popołudnie. Niestety z powodów obostrzeń nadal nie możemy gościć naszych kibiców na trybunach, w związku z tym zapraszamy Was na transmisję live z tego spotkania. Transmisja meczu zaczyna się o godzinie 16:50 i będzie dostępna na naszym profilu na Facebook-u. Zachęcamy do aktywnego kibicowania! Do boju STAL!

Udostępnij