W wielkanocną niedzielę czeka nas absolutny hit ekstraligi żużlowej. Aktualny Drużynowy Mistrz Polski podejmie na popularnym ?Smoczyku? srebrnych medalistów ubiegłego sezonu. Pojedynki leszczyńskich byków ze stalową ferajną zawsze są gwarantem żużlowych emocji.

W sezonie 2020 obie drużyny spotykały się ze sobą aż czterokrotnie. Podobnie jak w tym sezonie zespoły spotkały się już w pierwszym meczu. Na stadionie im. Edwarda Jancarza górą okazała się drużyna z Leszna, która wygrała wyjazdowy mecz w stosunku 41:49. Mecz był od początku bardzo wyrównany, a kibice zapamiętali fenomenalne pojedynki dwóch liderów swoich zespołów Bartka Zmarzlika i Piotra Pawlickiego. Mecz w Lesznie nie dostarczył już takich emocji i gospodarze pewnie wygrali 55:35

Moje Bermudy Stal Gorzów w sezonie 2020 dokonali niemożliwego. Po 6 przegranych meczach zdołali się podnieść i wjechać do wielkiego finału PGE Ekstraliga. Prawdziwy sezon z ? piekła do nieba?. W pierwszym meczu wielkiego finału ponownie zespół z Gorzowa i Leszna dostarczył swoim fanom ogromnych emocji. Gorzowianie w ostatnim wyścigu na domowym torze wyszarpali zwycięstwo i cały mecz skończył się wynikiem 46:44.

Mecz w Lesznie to już pokaz mocy leszczyńskich byków i wygrana 59:30. Tym samym złoto powędrowało ponownie do Leszna (czwarty raz z rzędu), a srebro przypadło ekipie z Gorzowa.

Kto okaże się wygranym w pierwszym meczu obu drużyn? Czy Fogo Unia Leszno, która pożegnała swoich dotychczasowych juniorów, ale wzmocniła się przyjściem Jasona Doyle. Czy może Moje Bermudy Stal Gorzów, do których powrócił jeden z najlepszych żużlowców całej ligi Martin Vaculik.

Gorzowianie niejednokrotnie udowodnili, że tor w Lesznie im bardzo pasuje. Jak będzie tym razem? Wszystkiego dowiemy się już w wielkanocną niedzielę, 4 kwietnia. Początek meczu I rundy o 19.15. Transmisja na żywo na kanale NSport+.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:

 1. Emil Sajfutdinow
 2. Janusz Kołodziej
 3. Jaimon Lidsey
 4. Jason Doyle
 5. Piotr Pawlicki
 6. Krzysztof Sadurski
 7. Kacper Pludra

Moje Bermudy Stal Gorzów:

 1. Szymon Woźniak
 2. Martin Vaculik
 3. Rafał Karczmarz
 4. Bartosz Zmarzlik
 5. Anders Thomsen
 6. Wiktor Jasiński
 7. Kamil Nowacki
Udostępnij