W sobotę 10.04.2021 szczypiorniści TL Ubezpieczenia Stal Gorzów rozegrają kolejne spotkanie w drugiej rundzie. Rywalem Stali w 17. kolejce będzie drużyna MKS Real Astromal Leszno. Spotkanie obędzie się w hali sportowej znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie Wielkopolskim. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Najbliższy rywal Stali, MKS Real Astromal Leszno to outsider tegorocznych rozgrywek 1 ligi grupy B. Nie powinniśmy jednak obierać drużyny z Leszna jako przysłowiowych „chłopców do bicia”. Pierwsza runda co prawda nie poszła po ich myśli. W drugiej jednak grają dużo lepiej i wydaj się, że są na fali wznoszącej. Wygrali w tym czasie dwa ważne dla nich spotkania z Gorzycami Wielkimi oraz Obornikami Śląskimi. Wartym podkreślenia jest fakt, że oba zwycięstwa odnieśli na wyjeździe, dodatkowo tracąc bardzo mało bramek. MKS Real Astromal Leszno zawsze charakteryzowała bardzo mocna obrona i nie wielka liczba rzucanych bramek. Zawodnicy trenera Macieja Wieruckiego to doświadczony zespół, wsparty w tym sezonie liczną młodzieżą, która zdobywa swoje pierwsze ligowe szlify. Liderem drużyny jest Krzysztof Meissner, który rzucił w tym sezonie 52 bramki. Wspiera go rozgrywający Piotr Łuczak oraz bardzo doświadczony obrotowy Mateusz Płaczek. Trener Oskar Serpina powiedział, że kluczem do zwycięstwa w tym meczu będzie utrzymanie 100% koncentracji przez cały mecz. Gorzowianie są faworytem tego spotkania ale będą musieli udowodnić to na parkiecie. Zespół z Leszna na pewno przyjedzie walczyć o wygraną i nie będzie odpuszczać co gwarantuje nam ciekawe widowisko. Jak będzie okaże się już w sobotę.

Drużyna Stali po komplecie zwycięstw w drugiej rundzie jest bardzo zmotywowana by odnieść kolejną wygraną i pozostać niepokonaną w drugiej części sezonu. Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów jeszcze nie grał w tym sezonie w roli murowanego faworyta. Czy poradzi sobie z tą presją? Czy trener Oskar Serpina zmotywuje zespół do gry na 100%? Czy drużyna wywalczy cenne 3 punkty? Na te pytania odpowiedzi uzyskamy dopiero w sobotę. Nam pozostaje kibicować i trzymać kciuki za drużynę przed monitorami. Transmisja live ze spotkania dostępna będzie na naszym profilu na Facebook-u. Bądźmy z drużyną oni to czują. Do boju STAL !

Udostępnij