W niedzielę, 9 maja o godz. 19.15 rozpocznie się w Zielonej Górze kolejny odcinek najbardziej emocjonującego starcia w żużlowym świecie. Pojedynki drużyn z Województwa Lubuskiego w ostatnich latach są bardzo wyrównane. Tak bardzo, że często w dwumeczu żadna z drużyn nie była w stanie wywalczyć punktu bonusowego.

 W dotychczasowej historii rozgrywek Ekstraligi i pierwszej ligi (wcześniej drugiej ligi) zespoły Falubazu Zielona Góra i Stali Gorzów spotykali się ze sobą 100 razy. Do pierwszego pojedynku doszło w 1960 roku w rozgrywkach ówczesnej drugiej ligi, czyli obecnej pierwszej. Na tym poziomie w sumie odbyło się osiem meczów i minimalnie lepszy bilans mają gorzowianie, którzy zwyciężyli czterokrotnie. Trzykrotnie lepsi byli zielonogórzanie, a raz mieliśmy remis.

Na ekstraligowych torach obie ekipy zmierzyły się ze sobą 92 razy i 51 razy wygrywali stalowcy a 36 zawodnicy spod znaku Myszki Miki. Do tego pięciokrotnie mieliśmy remisy. Sumując wszystkie spotkania, to na 100 meczów Stal zwyciężyła 55 razy, Falubaz 39 i sześć meczów zakończyło się podziałem punktów.

W Zielonej Górze zaś na dotychczas odbytych 50 meczów gospodarze lepsi byli w 30 pojedynkach, 17 razy górą byli goście i trzy starcia zakończyły się remisami.

V runda PGE Ekstraligi

#ZIEGOR

9 maja, niedziela

godz. 19.15

transmisja live nsport+

MojeBermudyStalGorzów
1.SzymonWoźniak
2.AndersThomsen
3.MartinVaculik
4.RafałKarczmarz
5.BartoszZmarzlik
6.WiktorJasiński
7. Kamil Pytlewski

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra
9. Piotr Protasiewicz
10. Max Fricke
11. Patryk Dudek
12. Damian Pawliczak
13. Matej Zagar
14. Nile Tufft
15. Fabian Ragus

Udostępnij