Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrywa ostatni mecz wyjazdowy tego sezonu. Gorzowianie pokonują w dwudziestej kolejce I ligi grupy B drużynę gospodarzy SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie. Mecz zakończył się różnicą 4 bramek, a na tablicy świetlnej w hali sportowej w Gorzycach Wielkich wyświetlał się wynik 25:29.

Drużyna żółto-niebieskich była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Aktualny lider tabeli 1 ligi grupy B musiał się mocno napracować aby pokonać drużynę gospodarzy. SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie bardzo dobrze rozpoczął spotkanie bo w 5 minucie meczu gospodarze prowadzili już 4:2. Zespół z Gorzyc Wielkich posiada w swoich szeregach bardzo doświadczonych zawodników, którzy doskonale wiedzieli, że kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu będzie gra w obronie. SPR robił wszystko by uniemożliwić szybką grę gorzowskiej drużynie. Stal grała dosyć ospale i popełniała proste błędy w obronie, brakowało komunikacji miedzy zawodnikami. Do tego doszło kilka niecelnych rzutów. To była woda na młyn dla gospodarzy, którzy z każdą akcją nakręcali się i motywowali do lepszej gry. Gorzowianie zdobywali bramki dzięki indywidualnym akcją swoich rozgrywających. Było to trochę za mało na defensywę SPR, którą kierowali Paweł Piosik i Bartek Jaruzel. TL Ubezpieczenia Stal Gorzów ostatecznie schodziła na przerwę ze stratą 4 bramek, przegrywając 17:13.

Początek drugiej połowy spotkania nie zapowiadał większych zmian w grze. Gospodarze poczuli krew i bardzo chcieli sprawić dużą sensację czyli pokonać Stal, która w drugiej rundzie nie zaznała goryczy przegranej. Rozmowa z trenerem Oskarem Serpiną w szatni poskutkowała. Żółto-niebiescy wzięli się ostro do pracy. Wyraźnie poprawiła się defensywa Stali. Zawodnicy zaczęli współpracować i wspierać się w kluczowych momentach meczu. Jasny sygnał z bramki dał też Krzysztof Nowicki, który kolejny raz dał niesamowitą zmianę. Szybko wyprowadzone kontry i bramki zdobyte przez Mateusza Stupińskiego oraz Aleksandra Kryszenia pozwoliły zniwelować straty do dwóch bramek. W tym czasie zablokowali się w ataku gospodarze i Stal po bramce Tomasza Gintowta wyszła na remis 22:22. Jeszcze w 52 minucie spotkania sprawa końcowego wyniku była otwarta, na tablicy świetlnej był remis po 24. Gorzowianie wyprowadzili wtedy ostateczny cios i wyszli na prowadzenie 24:29. Ostatnią bramkę w końcówce spotkania zdobył Mateusz Jedwabny ustanawiając wynik meczu 25:29 na korzyść TL Ubezpieczenia Stali Gorzów.

Zespół z Gorzowa nadal pozostaje nie pokonany w drugiej rundzie. Drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrała 9 meczów z rzędu i zajmuje 1 miejsce w lidze z 48 punktami na swoim koncie. W przyszłym weekend zespół Stali zagra mecz, który przesądzi o tym kto wygra tegoroczne rozgrywki w grupie B. 15 maja rywalem żółto-niebieskich będzie WKS Śląsk Wrocław. Będzie to mecz klasy premium. Nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka i już teraz zapraszamy na transmisję live z tego meczu. Początek spotkania o godzinie 17:00 w najbliższą sobotę.