Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrywa ostatni mecz wyjazdowy tego sezonu. Gorzowianie pokonują w dwudziestej kolejce I ligi grupy B drużynę gospodarzy SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie. Mecz zakończył się różnicą 4 bramek, a na tablicy świetlnej w hali sportowej w Gorzycach Wielkich wyświetlał się wynik 25:29.

Drużyna żółto-niebieskich była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Aktualny lider tabeli 1 ligi grupy B musiał się mocno napracować aby pokonać drużynę gospodarzy. SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie bardzo dobrze rozpoczął spotkanie bo w 5 minucie meczu gospodarze prowadzili już 4:2. Zespół z Gorzyc Wielkich posiada w swoich szeregach bardzo doświadczonych zawodników, którzy doskonale wiedzieli, że kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu będzie gra w obronie. SPR robił wszystko by uniemożliwić szybką grę gorzowskiej drużynie. Stal grała dosyć ospale i popełniała proste błędy w obronie, brakowało komunikacji miedzy zawodnikami. Do tego doszło kilka niecelnych rzutów. To była woda na młyn dla gospodarzy, którzy z każdą akcją nakręcali się i motywowali do lepszej gry. Gorzowianie zdobywali bramki dzięki indywidualnym akcją swoich rozgrywających. Było to trochę za mało na defensywę SPR, którą kierowali Paweł Piosik i Bartek Jaruzel. TL Ubezpieczenia Stal Gorzów ostatecznie schodziła na przerwę ze stratą 4 bramek, przegrywając 17:13.

Początek drugiej połowy spotkania nie zapowiadał większych zmian w grze. Gospodarze poczuli krew i bardzo chcieli sprawić dużą sensację czyli pokonać Stal, która w drugiej rundzie nie zaznała goryczy przegranej. Rozmowa z trenerem Oskarem Serpiną w szatni poskutkowała. Żółto-niebiescy wzięli się ostro do pracy. Wyraźnie poprawiła się defensywa Stali. Zawodnicy zaczęli współpracować i wspierać się w kluczowych momentach meczu. Jasny sygnał z bramki dał też Krzysztof Nowicki, który kolejny raz dał niesamowitą zmianę. Szybko wyprowadzone kontry i bramki zdobyte przez Mateusza Stupińskiego oraz Aleksandra Kryszenia pozwoliły zniwelować straty do dwóch bramek. W tym czasie zablokowali się w ataku gospodarze i Stal po bramce Tomasza Gintowta wyszła na remis 22:22. Jeszcze w 52 minucie spotkania sprawa końcowego wyniku była otwarta, na tablicy świetlnej był remis po 24. Gorzowianie wyprowadzili wtedy ostateczny cios i wyszli na prowadzenie 24:29. Ostatnią bramkę w końcówce spotkania zdobył Mateusz Jedwabny ustanawiając wynik meczu 25:29 na korzyść TL Ubezpieczenia Stali Gorzów.

Zespół z Gorzowa nadal pozostaje nie pokonany w drugiej rundzie. Drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrała 9 meczów z rzędu i zajmuje 1 miejsce w lidze z 48 punktami na swoim koncie. W przyszłym weekend zespół Stali zagra mecz, który przesądzi o tym kto wygra tegoroczne rozgrywki w grupie B. 15 maja rywalem żółto-niebieskich będzie WKS Śląsk Wrocław. Będzie to mecz klasy premium. Nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka i już teraz zapraszamy na transmisję live z tego meczu. Początek spotkania o godzinie 17:00 w najbliższą sobotę.

SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie: 25

M. Marciniak, B. Potocki – P. Dutkiewicz 8, M. Przyszlak 5, K. Dutkiewicz 4, M. Jedwabny 3,
K. Pernak 3, J. Ibron 2, B. Jaruzel, T. Łukaszewski, Ł. Aleks, W. Błaszczyk, P. Piosik, S. Abdusalam,
G. Cieślak

Trener: P. Dutkiewicz

Karne: 4/6

Żółte kartki: B. Jaruzel

Czerwone kartki: –

Kary: 6 min ( K. Dutkiewicz, M. Marciniak, P. Piosik)

TL Ubezpieczenia Stal Gorzów: 29

C. Marciniak, K. Nowicki – A. Kryszeń 11, M. Stupiński 6, B. Starzyński 3, T. Gintowt 3, M. Kłak 2,
D. Pietrzkiewicz 2, W. Bronowski 2, S. Szembek, R. Renicki, D. Droździk, P. Pedryc, M. Gałat,
J. Dzieciątkowski

Trener: O. Serpina

Karne: 5/5

Żółte kartki: D. Pietrzkiewicz

Czerwone kartki: –

Kary: 4 min ( D. Pietrzkiewicz, D. Droździk )

Sędziowie: K. Habierski, G. Skrobak ( Głogów)

Udostępnij