Zespół Budnex Stal Gorzów przegrywa mecz inaugurujący rozgrywki Ligi Centralnej z KPR Legionowo. Gorzowianie nie obronili swojej twierdzy i zostali pokonani różnicą 7 bramek. Do zwycięstwa w meczu zespół z Legionowa poprowadził duet Mateusz Chabior oraz Maksymilian Śliwiński, który łącznie zdobył 14 bramek w całym spotkaniu. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 22:29.

Zespół Budnex Stal Gorzów jak nas dotychczas przyzwyczaił bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Po udanej obronie Cezarego Marciniaka, wyprowadzana została szybka kontra, którą pewnie wykończył nasz skrzydłowy Mateusz Stupiński. Zespół gości nie pozostał dłużny i bardzo szybko wyszedł na prowadzenie 3:1. Stalowcy mieli problemy w defensywie i ciężko było im upilnować rosłego obrotowego Tomasza Kasprzaka. Przewaga gości rosła, ponadto w bramce KPR bardzo dobrze spisywał się Tomasz Szałucki. W 15 minucie spotkania o czas poprosił trener Oskar Serpinn. Było to przy wyniku 8:4 dla Legionowa. W drużynie nastąpiły zmiany, na boisku pojawił się Wiktor Bronowski oraz Mariusz Kłak. Niestety zmiany nie pomogły i przez kolejne 8 minut graliśmy bramka za bramkę nie potrafiąc znaleźć recepty na zmniejszenie strat do rywala. Bramki dla Stali w tym czasie zdobywali Bartosz Starzyński oraz Wiktor Bronowski. Natomiast w drużynie z Legionowa nie do zatrzymania w pierwszej części spotkania był Mateusz Chabior, który zdobył swoje wszystkie 7 bramek w pierwsze połowie. Ostatecznie na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 17:11 dla KPR Legionowo.

Drugą połowę Budnex Stal Gorzów rozpoczął już dużo lepiej. Zaczęła funkcjonować gorzowska defensywa, do tego pierwszą bramkę dla Stali rzucił Michał Lemaniak. Na listę strzelców ponownie wpisał się Bronowski, dołączył do niego Dawid Pietrzkiewcz, a dodatkowo dwuminutowe wykluczenie złapał Mateusz Chabior. Pomógł też w bramce Krzysztof Nowicki, który pojawił się od początku drugiej połowy. Żółto-niebiescy zmniejszyli straty do 3 bramek i w 38 minucie było już 15:18. Wszystko wskazywało, że zespół gospodarzy wszedł już na dobre tory i zaczyna się rozkręcać. Niestety doświadczony zespół z Mazowsza szybko opanował kryzys, zacieśnił szyki obronne i nie pozwolił złapać kontaktu drużynie gorzowskiej. Zespół gospodarzy próbował odrabiać straty, starał się grać szybko ale przez to wkradło się sporo niedokładności, niecelnych rzutów i niestety ciężko było odrobić różnice bramkową. 7 bramek straty utrzymało się już do końca i Budnex Stal Gorzów musiał uznać wyższość rywala z Legionowa. Spotkanie ostatecznie skończyło się wynikiem 29:22 na korzyść KPR Legionowo.

Jak mówi stare polskie przysłowie ?Pierwsze śliwki robaczywiki?. Nikt się nie załamuje była to pierwsza kolejka i trzeba grać dalej. Od początku tygodnia zaczynamy już pracę i przygotowanie do najbliższych meczów, tym bardziej że w tym tygodniu będziemy mieli dużo grania. Najpierw w środę zagramy mecz Pucharu Polski z AZS UZ Zielona Góra by w sobotę wybrać się na pierwszy mecz wyjazdowy w Lidze Centralnej, gdzie spotkamy się na trudnym terenie Nielby Wągrowiec. Trzymajcie za Nas kciuki !!!