W drugiej kolejce Ligi Centralnej Budnex Stal Gorzów zmierzy się z drużyną MKS Nielba Wągrowiec. Mecz zostanie rozegrany 25 września o godzinie 18:00 w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Kościuszki 59 w Wągrowcu. Będzie to pierwsze spotkanie wyjazdowe gorzowian w tym sezonie.

Z drużyną Nielby Wągrowiec ostatni raz w ligowych zmaganiach mierzyliśmy się w sezonie 2018/19. Oba zespoły występowały wtedy na parkietach I ligi grupy A. Pierwszy mecz gorzowscy szczypiorniści rozegrali na terenie rywala, przegrywając 24:23. Było to jedno z najdziwniejszych spotkań jakie Stal Gorzów rozegrała w sezonie 2018/19. Stalowcy roztrwonili wysokie prowadzenie w niespełna 14 minut meczu. Rewanż w Gorzowie to wygrana Stali 30 do 24. Obecnie to już zupełnie inne drużyny oraz zupełnie inna liga. Początek rozgrywek drużyny Bartosza Świerada nie należał do udanych. W pierwszej kolejce Ligi Centralnej MKS Nielba Wągrowiec uległa w wyjazdowym spotkaniu Siódemce Miedź Legnica 33:27. Pierwsza połowa tego spotkania była niezwykle wyrównana gdyż do przerwy było 13:13. Prym w tym spotkaniu w drużynie żółto-czarnych wiódł Paweł Gregor najbardziej doświadczony gracz zespołu, który rzucił 10 bramek. Drużyna z Wągrowca to mieszanka rutyny i doświadczenia z ambitną młodością. Artur Gawlik, Dariusz Widziński czy wspomniany już Paweł Gregor to najbardziej doświadczeni zawodnicy Nielby wspierani przez głodnych sukcesów młodych zawodników jak Daniel Kelm czy Karol Przychodzeń. Liga Centralna skumulowała wszystkie najlepsze kluby I ligowe w jednej dając gwarancję ciekawych meczy co tydzień. Nie inaczej będzie zapewne w Wągrowcu. Obie drużyny znają się doskonale. Wielokrotnie grały ze sobą czy to w grach sparingowych czy meczach ligowych. zeka więc nas atrakcyjne widowisko i nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuk za wygraną drużyny Budnex Stal Gorzów.

Po przegranej z KPR Legionowo żółto-niebiescy na pewno będą chcieli zdobyć pierwsze punkty w lidze. Stalowcy jadą powalczyć o pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Centralnej. Spotkanie będzie transmitowane na żywo. Śledźcie nasz profil na Facebook-u gdzie podamy wszystkie informacje na temat relacji z Wągrowca. Wszyscy razem trzymajmy mocno kciuki i dopingujmy zespół w najbliższym meczu. Oni potrzebują Waszego wsparcia. Do boju STAL !!!

Udostępnij