Zespół Budnex Stal Gorzów wygrywa niezwykle ważny mecz wyjazdowy z Siódemką Miedź Legnica. W
8 kolejce gorzowianom udało się trzeci rok z rzędu wygrać ligowy mecz w Legnicy. Spotkanie
zakończyło się różnicą jednej bramki, a ostateczny wynik na tablicy świetlnej w hali sportowej
legnickiego OSiR-u wynosił 24:25 dla gorzowskiej Stali.

Wynik meczu otworzył Karol Siwak rzucając pierwszą bramkę dla zespołu gospodarzy. Następne
minuty należały jednak do podopiecznych trenera Oskara Serpiny. Bramki dla Budnex Stali Gorzów
zdobywali rozgrywający Michał Nieradko, Rafał Renicki oraz Mariusz Kłak. Gorzowianie dobrze grali w
defensywie. Świetnie w bramce spisywał się Krzysztof Nowicki. W 14 minucie meczu żółto-niebiescy
po bramce kapitana Mateusza Stupińskiego prowadzili 6:3. Miedziowi jednak grali u siebie i nie
zamierzali się łatwo poddać. Bardzo dobrze wykorzystali grę w przewadze, gdy na ławkę kar w 16
minucie został odesłany Dawid Pietrzkiewcz. Odrobili straty i wyszli na jedno bramkowe prowadzenie
7:6. Złapali wiatr w żagle. Bramki seryjnie dla Siódemki zdobywał Korneliusz Wita, który był w tym
momencie nie zatrzymania. Gospodarze na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzili już
10:8. Końcówka należała jednak dla Stali trzy trafienia z rzędu i gorzowianie schodzili do szatni
prowadząc 10:11.

Druga połowa zaczęła się od bramki zdobytej przez Korneliusza Witę i wyrównania. Potem
gorzowianie pokazali, jak ważna jest gra w obronie i co znaczy skuteczna defensywa. Swoje po
zmianie stron boiska w bramce dołożył Cezary Marciniak. Łatwe bramki zdobyte z kontry pozwoliły
odskoczyć Stali na 3 bramki przewagi. Gorzowianie w tym momencie kontrolowali spotkanie. Duży
spokój drużynie dał powrót na boisko dwóch rekonwalescentów Bartosza Starzyńskiego oraz Wiktora
Bronowskiego. Wiktor zagrał praktycznie przez całą drugą połowę i tylko w drugiej części meczu
zdobył wszystkie 7 bramek. Po drugiej stronie zaś bardzo dobry mecz rozgrywał Hubert Kuliński i to
dużej mierze za jego sprawą w końcówce spotkania zrobiło się bardzo emocjonująco. Na 2 minuty
przed końcem spotkania drużyna Piotra Będzikowskiego miał już tylko bramkę straty, było 22:23. W
nerwowej końcówce meczu jednak gorzowianie wyprowadzili dwa skuteczne ciosy. Bramki padły po
celnych rzutach Michała Lemaniaka na 24 oraz na 25 w wykonaniu Wiktora Bronowskiego.
Gospodarze na 6 sekund przed końcem meczu mieli jeszcze szanse na wyrównanie jednak źle rozegrali
swoja akcję i to gorzowianie cieszyli się ze zdobycia 3 punktów.

Zespół z Gorzowa wygrał swój 5 mecz i po tym zwycięstwie nadal utrzymuje 4 miejscu w tabeli Ligi
Centralnej. W przyszłą sobotę tj. 20.11.2021 zespół Budnex Stal Gorzów podejmie u siebie kolejnego
rywala. Tym razem będzie to drużyna SPR GKS Autoinwest Żukowo. Spotkanie rozpocznie się o
godzinie 17:00 w hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich
kibiców na trybuny do wspierania naszej drużyny. Emocji nie zabraknie.