W sobotę 04.12.2020 szczypiorniści Budnex Stal Gorzów rozegrają 11 kolejkę Ligi Centralnej. Gorzowianie zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z MKS Wieluń. Będzie to pojedynek między trzecią i dziewiątą drużyną ligi. Początek rywalizacji o godzinie 19:00 w hali przy ul. Częstochowskiej 35 w Wieluniu.

MKS Wieluń w poprzednim sezonie rywalizował w grupie C I ligi. Zespół z województwa łódzkiego ostatecznie rozgrywki w sezonie 2020/21 zakończył na 3 miejscu za drużynami KPR Legionowo oraz AZS AWF Biała Podlaska. Gorzowianie ostatni raz mieli okazję rywalizować z drużyną z Wielunia w sezonie 2019/20 kiedy to obie drużyny grały w grupie B I ligi. Zespoły rozgrały wtedy tylko jedno spotkanie, gdyż rozgrywki zostały przerwane z powodu pandemii. Gorzowianie wygrali to spotkanie 35:32 pokonując rywali w ich własnej hali. W obecnych rozgrywkach zespół MKS-u radzi sobie ze zmiennym szczęściem. W rozegranych dotychczas 10 meczach sześć razy przegrali i odnieśli cztery zwycięstwa w tym jedno po rzutach karnych z mocną ekipą AZS AWF Biała Podlaska. Aktualnie drużyna trenera Grzegorza Garbacza z 11 punktami na koncie zajmuje 9 pozycję w lidze. Przed obecnym sezonem nie wiele mówiło się o drużynie z Wielunia. Tymczasem zespół miał bardzo solidny początek rozgrywek i tabela nie do końca oddaje potencjał drużyny, która klika spotkań przegrała tylko 1 bramką. Bez wątpienia liderami drużyny MKS Wieluń są doświadczeni rozgrywający Arkadiusz Galewski oraz Artur Bożek. Bożek w przeszłości reprezentował Supreligowe drużyny MKS Kalisz czy KPR Legionowo natomiast Galewski grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w zespole z Kalisza i jak mało kto zna realia drugiego poziomu rozgrywek. Najskuteczniejszymi zawodnikami w tali Grzegorza Garbacza są skrzydłowi Szymon Famulski (45 bramek) oraz Jarosław Cepielik (44). Ważnym ogniwem drużyny z Wielunia jest też Krzysztof Węcek oraz pozyskany przed tym sezonem z KPR Ostrovii rozgrywający Patryk Staniek. MKS Wieluń to drużyna, która słynie z waleczności i nie ustępliwości. Nie ma może w niej super gwiazd i zdecydowanego lidera ale zawodnicy MKS-u grają bardzo zespołowo i zawsze z dużym poświęceniem. Możemy się spodziewać kolejnego widowiska w którym o zwycięstwo trzeba będzie bić się do 60 minuty mecz. Na ostateczne rozstrzygnięcie musimy jednak poczekać do soboty.

Gorzowianie przystąpią do spotkania w podobnym składzie jak w ostatnim meczu z MKS Padwą Zamość. Nadal w zespole brak kontuzjowanego Tomasza Gintowta. Stalowcy wkładają w grę całe serce, a na parkiecie wszystko jest możliwe. Jaki będzie ostateczny wynik meczu okaże się w sobotę. Spotkanie będzie transmitowane na żywo. Śledźcie nasz profil na Facebook-u gdzie podamy wszystkie informacje na temat relacji z Wielunia. Trzymajmy mocno kciuki i kibicujmy żółto-niebieskim. Oni czują Wasze wsparcie. Do boju STAL !

Fot. Dawid Lis

Udostępnij