Stalowców czeka bardzo trudne spotkanie z drużyną z Częstochowy. ?Lwy? lubią jeździć w Gorzowie czego najlepszym dowodem jest ostatnia wygrana Włókniarza na Jancarzu w sezonie 2021. W tym roku oba zespoły rozpoczęły ligę od porażek na swoich domowych torach. Stalowcy minimalnie ulegli bardzo silnemu w tym roku Motorowi Lublin, a Częstochowa dość jednak niespodziewanie przegrała u siebie z Fogo Unia Leszno.

Mimo porażki na własnym torze Włókniarz to bardzo silny zespół, pokazał to zarówno w meczu wyjazdowym w Lublinie (porażka tylko 4 punktami) jak i w Ostrowie gdzie w wyniku opadu deszczu sędzia przerwał mecz po 9 biegu (wygrana 24:30). Częstochowianie opierają swoją siłę na rewelacyjnym Leonie Madsenie, Fredriku Lindgrenie, a także na młodych polskich zawodnikach: Kacprze Worynie i Bartoszu Smektale. Na razie rozczarowuje Jonas Jeppesen, którego punktów brakuje. Częstochowa to także bardzo silna młodzież. Indywidualny Mistrz Świata Jakub Miśkowiak oraz Mateusz Świdnicki. W ubiegłym sezonie juniorska para spisywała się rewelacyjnie, w tym sezonie potrzebują jeszcze najwidoczniej meczów do złapania optymalnej formy.

Stalowcy z meczu na mecz jeżdżą coraz lepiej. Ostatnia wygrana w Grudziądzu pokazała, że seniorzy gorzowskiej Stali złapali już formę. Widać już, że jeden z liderów Martin Vaculik znalazł swoje ustawienia i na torze pokazuje charakter, zdobywa bardzo ważne punkty (mecz z Toruniem i Grudziądzem). Niestety w meczu z Częstochową nie pojedzie jeden z liderów ? Szymon Woźniak. Szymon w ? IMP w Gdańsku w biegu dodatkowym o awans do następnej rundy upadł na tor i mocno się poobijał. Na tyle mocno, że lekarze wykluczyli jego udział w niedzielnym meczu. W jego miejsce pojedzie wychowanek gorzowskiej Stali i kapitan formacji U24 Ekstraliga, Wiktor Jasiński. Świetnie w sezonie tradycyjnie już spisuje się kapitan Stalowców – Bartosz Zmarzlik, ale w przypadku absencji Szymona aby wygrać z Częstochową niezbędne będą jednak punkty Stalowych Duńczyków: Andersa Thomsena i Patricka Hansena. Juniorzy też muszą pojechać na maximum swoich umiejętności.

Jedno jest pewne to będzie bardzo emocjonujący mecz!

Moje Bermudy Stal Gorzów vs Zielona-Energia.Com Włókniarz Częstochowa

8.05.2022, Niedziela godz. 16.30

Udostępnij