Ciągle jeszcze aktualny Mistrz Polski, Betard Sparta Wrocław przyjeżdża na „Jancarza” z dwupuntkową zaliczką z pierwszego meczu. Spartanie jednak nie przypominają drużyny z ubiegłego sezonu. Widać, że stosowana Z/Z nie jest w stanie zastąpić Artioma Łaguty, który nie tylko został Indywidualnym Mistrzem Świata w 2021, ale był także jednym z liderów drużyny z Wrocławia. Na dzisiaj wrocławianie nie potrafią zasypać dziury po Rosjaninie i to właśnie jego punktów brakuje im do zwycięstw.

Pierwszy mecz obu drużyn na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu dostarczył wielu emocji. Było to bardzo wyrównane spotkanie. Ozdobą całego spotkania był bieg nr 7, gdzie kapitan gorzowskiej Stali, Bartosz Zmarzlik rozprawił się na dystansie z parą Bewley – Czugunow. Bardzo dobrze zaprezentował się również wracający wtedy po kontuzji Szymon Woźniak. Ostatecznie to jednak gospodarze zgarnęli 2 duże punkty meczowe wygrywając z Moje Bermudy Stal Gorzów 46:44.

Stalowcy po wygranych z bieniaminkiem najlepszej ligi świata Arged Malesą Ostrów Wielkopolski są zdecydowanie na fali wznoszącej. Równa jazda seniorów z fenomenalnym liderem klasyfikacji przejściowej Speedway Grand Prix Bartoszem Zmarzlikiem to siła gorzowskiej drużyny. Warto też dodać, że formacja juniorska została wzmocniona Oskarem Paluchem, który 7 czerwca br. skończył 16 lat i może w końcu startować w PGE Ekstralidze. Trener Stanisław Chomski ma w kim wybierać, do dyspozycji jest Oskar Paluch, Oskar Hurysz i Mateusz Bartkowiak. Gorzowscy juniorzy bardzo dobrze spisują się aktualnie w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów i pozostaje nam trzymać mocno kciuki o taką formę do końca sezonu.

W ubiegłym roku Stalowcom nie udało się wygrać żadnego ze spotkań z wrocławskim teamem. Zarówno na „Olimpijskim” jak i na „Jancarzu” lepsi okazali się Spartanie, którzy absolutnie zdominowali ligę w sezonie 2021. W tym roku to jednak Stalowcy prezentują się lepiej i stabilniej i to właśnie gorzowianie będą faworytem tego spotkania. Czekają na wielkie sportowe emocje! Kto wygra? Kto zgarnie punkt bonusowy? Przekonamy się już w niedzielę, 19 czerwca o godz. 16.30.

Udostępnij