11 maja w Grudziądzu odbył się Challenge do finałów Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Wcześniej do tego etapu awansowała trójka Stalowców – Wiktor Jasiński, Oskar Fajfer, a także Szymon Woźniak. Wszyscy z tego towarzystwa awansowali do Finałów IMP!

W Grudziądzu najlepiej zaprezentował się Szymon Woźniak. 30-latek w 5. biegach zgromadził łącznie 12 punktów i zajął 2. miejsce. Lepszy od niego okazał się tylko Piotr Pawlicki. 4. i 5. miejsce przypadło Oskarowi Fajferowi i Wiktorowi Jasińskiemu. Obydwaj zgromadzili 10 punktów, czyli tyle samo ile wywalczył 3. Adrian Gała. Żużlowiec, który na co dzień występuje w barwach ebebe PSŻ Poznań wyprzedził obu Stalowców, gdyż na swoim koncie miał więcej wygranych biegów, a także 2. miejsc.

Dla wielu obserwatorów postawa Wiktora Jasińskiego była jednym z największych pozytywnych niespodzianek. 22-latek bowiem jechał bardzo odważnie, a walka z Jarosławem Hampelem pokazała jego odwagę. Można tylko gdybać, czy gdyby Bartłomiej Kowalski nie upadł w biegu, w którym Jasiński prowadził, to czy nasz zawodnik nie zakończyłby tych zawodów na 3. pozycji. Zwłaszcza, że w powtórce lepszy od niego okazał się Kacper Woryna.

Podobnie jak przed rokiem losy tytułu indywidualnego mistrza Polski rozstrzygną się podczas trzech rund. Względem sezonu 2022 doszło do kilku zmian w harmonogramie. W miejsce Grudziądza, w tym roku ujrzymy Piłę. Ponadto Rzeszów, który w minionej kampanii kończył cykl. W Krośnie poznamy za to mistrza Polski, gdyż to właśnie tam zakończą się zmagania. Pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za to, aby cała nasza trójka w tych zawodach pokazała się z jak najlepszej strony.

Terminarz Finałów Canal+ Online IMP 2023:

1. Finał Rzeszów – 8 czerwca (godzina 19:00)

2. Finał Piła – 16 lipca (godzina 15:30)

3. Finał Krosno – 30 lipca (godzina 19:00)

Udostępnij